Nieskuteczne metody antykoncepcji

Ginekolog
2 marca 2017
Nicole

Ten tekst będzie „seksualny nebezpeczny” – będzie inspirowany pytaniami jakie mi zadajecie w wiadomościach prywatnych, będzie o NIESKUTECZNYCH metodach antykoncepcji.

Dziś napiszę wam jakie metody „antykoncepcji” są tak naprawdę metodami „koncepcji”
i dlaczego.

1. Najczęstsze pytanie jest o „stosunek przerywany”- jest to bardzo nieskuteczna metoda
z dwóch względów, po pierwsze może się tak zdarzyć, że mężczyzna najprościej w świecie „nie zdąży” a po drugie nawet jak zdąży to w tzw. preejakulacie- czyli wydzielinie, która wydziela się w trakcie trwania całego stosunku, bardzo często są już plemniki.

Stosunek przerywany jest za to świetną metodą dla par, które niby ciąży nie planują, ale jeżeli ciąża się zdarzy to będą sięz niej cieszyć i chcą mieć wiele dzieci.

2. Podczas karmienia piersią nie można zajść w ciążę, to nie prawda. Nie będę się rozpisywać, bo był o tym post. Karmienie do pewnego stopnia obniża płodność, ale większość kobiet podczas karmienia MOŻE zajść w ciążę (jeżeli pojawiła się już miesiączka to w ogóle są płodne niemalże jak nie karmiące kobiety).

3. Nie można zajść w ciąże podczas miesiączki – to też nie jest prawda. Niektóre kobiety właśnie podczas miesiączki mają owulację. Osobiście znam jedną parę, która nie mogła począć przez 5 lat, leczyli się u kilku lekarzy, współżyli cały cykl, ale zaraz po skończeniu krwawienia przez żonę. Wystarczył jeden pijany Sylwester w trzecim dniu miesiączki i mają zdrowego synka.

4. Nie można zajść w ciążę podczas pierwszego razu, to nie prawda. Myślałam, że takie myślenie to fikcja i nie zdarza się w rzeczywistości- niestety sama osobiście rozpoznałam raz 12 tygodniową ciążę na Izbie Przyjęć u 16 latki z bólami brzucha. Jak pokazałam jej dziecko to powiedziała „ Pani doktor to nie możliwe, bo ja tylko raz to robiłam” Hmmmm…

5. Nie można zajść w ciążę jeżeli zaraz po stosunku wypłuczemy pochwę i zrobimy siku lub pójdziemy do gorącej kąpieli. Naprawdę tak ludzie myślą…. No nie, to też nie jest prawda. Plemniki zaraz po wytrysku dostają się do szyjki macicy i stamtąd ich już się nie „pozbędziecie”.

6. Dwie prezerwatywy są lepsze niż jedna, NIE. Używanie dwóch prezerwatyw na raz niemalże gwarantuje, że ocierając się o siebie, struktura zostanie naruszona i pękną.

7. Jeżeli współżyjemy kilka razy pod rząd to tylko za pierwszym razem są prawidłowe plemniki i potem już nie można zajść w ciążę. Nie jest to prawda, co więcej w cewce moczowej mężczyzny po tym pierwszym stosunku będzie masę gotowych do działania chłopaków.

8. Stosunek bez penetracji nie może skutkować ciążą. Myślałam, że to prawda. Ale osobiście widziałam „dziewicę” w ciąży. Spytana jak to się stało, powiedziała, że robili „to tylko na zewnątrz” – „Jak to na zewnątrz?” Spytałam zdziwiona. „Na ogrodzie?” „No robiliśmy to między udami”.

Świadomie nie piszę o „naturalnych metodach planowania rodziny”- bo to temat kontrowersyjny - u jednych kobiet będzie bardzo skuteczną metodą antykoncepcji,
a u innych będzie świetną metodą posiadania wielkiej rodziny.

A wy jakie znacie jeszcze „nieskuteczne” metody antykoncepcji? Bo może o jakiejś zapomniałam.