O MNIE

Mama GinekologNazywam się Nicole Sochacki-Wójcicka i jestem ginekologiem-położnikiem w trakcie specjalizacji, skończyłam I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w czerwcu 2010. Po krótkich tygodniowych wakacjach zaczęła się moja wielka przygoda z ciążą- choć wtedy nie własną…

Kolejne dwa lata spędz
iłam w Londynie, pracując w jednym z najlepszym ośrodków diagnostyki prenatalnej na świecie u prof. Kyprosa Nicolaidesa. (Fetal Medicine Foundation)

W 2012 roku wróciłam do Warszawy i od tego czasu pracuję w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM przy pl. Starynkiewicza 1/3 oraz w kilku prywatnych przychodniach.

Tygodniowo mam do czynienia z przynajmniej 50 kobietami w ciąży. Badam, doradzam, prowadzę.

A co ważniejsze- uważam, że mam najlepszą pracę na ziemi. Ponieważ codziennie jestem przy najszczęśliwszych chwilach w życiu człowieka-

Od poczęcia do narodzin.

Już jakiś czas temu zdecydowałam, że jak tylko sama zajdę w ciąże- co notabene zajęło zdecydowanie dłużej niż bym się można spodziewać po ginekologu- zacznę prowadzić poradnik dla kobiet w ciąży okiem „profesjonalisty”- w tym samym stanie.

Mojego syna Roger’a urodziłam w listopadzie 2015 roku i od tego czasu, będąc na urlopie macierzyńskim, pomiędzy pracą w przychodni a opieką nad dzieckiem- założyłam Instagram @mamaginekolog. Całkiem spontanicznie odpowiadając na wasze zapytania i potrzeby powstał mój ‚instablog’.

Ta strona jest rozszerzeniem mojej działalności na rzecz uświadamiania polskich kobiet na temat ich zdrowia w ciąży i nie tylko.

Posty pochodzą głównie z mojego profilu na Instagramie- na który serdecznie wszystkich zapraszam.

Znajdziecie tu odpowiedzi na tak nurtujące pytania jak: czy wolno współżyć w ciąży, czy wolno jeździć na rowerze, a co z bieganiem? Czego nie wolno jeść, jakie suplementy diety przyjmować? Czy wolno latać samolotem? A jak już dolecę na wakacje to czy można się opalać? Pomogę wam rozszyfrować czy to chłopczyk czy dziewczynka – jak i kiedy najszybciej można się dowiedzieć?

Przede wszystkim będzie dużo o badaniach w ciąży, diagnostyce prenatalnej i objawach ciążowych.

Jak zaradzić na mdłości, wymioty i zaparcia, jakimi objawami się przejmować a jakie uważać za normalne.

Będą też posty dla kobiet młodych, które ciąży jeszcze nie planują. Oraz posty dla kobiet takich jak ja czyli młodych mam.

I wiele wiele więcej… na przykład zabawne historie z życia rodziny lekarzy z pracy i z domu.

Jesteś ciekawa- obserwuj mnie na Instagramie i zaglądaj tu na stronę jak najczęściej.