O MNIE

Invalid date
Nicole

Nazywam się Nicole Sochacki-Wójcicka i jestem ginekologiem-położnikiem w trakcie specjalizacji. Skończyłam I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w czerwcu 2010 roku. Po krótkich tygodniowych wakacjach zaczęła się moja wielka przygoda z ciążą - choć wtedy nie własną…

Kolejne dwa lata spędziłam w Londynie, pracując w jednym z najlepszych ośrodków diagnostyki prenatalnej na świecie u prof. Kyprosa Nicolaidesa (Fetal Medicine Foundation).

W 2012 roku wróciłam do Warszawy i od tego czasu pracuję w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM przy pl. Starynkiewicza 1/3 oraz w kilku prywatnych przychodniach.

Tygodniowo mam do czynienia z przynajmniej 50 kobietami w ciąży. Badam, doradzam, prowadzę.

A co ważniejsze - uważam, że mam najlepszą pracę na ziemi. Dlaczego tak myślę? Ponieważ codziennie jestem przy najszczęśliwszych chwilach w życiu człowieka, czyli od poczęcia do narodzin.

Już jakiś czas temu zdecydowałam, że jak tylko sama zajdę w ciążę - co notabene zajęło mi zdecydowanie dłużej niż by się można spodziewać po ginekologu, to zacznę prowadzić poradnik dla kobiet w ciąży okiem „profesjonalisty” w tym samym stanie.

Mojego syna Rogera urodziłam w listopadzie 2015 roku i od tego czasu, będąc na urlopie macierzyńskim, pomiędzy pracą w przychodni, a opieką nad dzieckiem, założyłam Instagram @mamaginekolog. Całkiem spontanicznie odpowiadając na Wasze potrzeby powstał mój „instablog”.

Ta strona jest rozszerzeniem mojej działalności na rzecz uświadamiania polskich kobiet, na temat ich zdrowia w ciąży i nie tylko.

Znajdziecie tu odpowiedzi na tak nurtujące pytania jak: czy wolno współżyć w ciąży? Jakie objawy w ciąży są „normalne” a jakie niepokojące? Czy w ciąży wolno latać samolotem? A jak już dolecę na wakacje to czy można się opalać? Pomogę Wam zrozumieć co lekarze badają w USG ciąży. I opowiem Wam o najczęstszych chorobach kobiecych… w zrozumiały sposób.

Przede wszystkim, będzie dużo o badaniach w ciąży, diagnostyce prenatalnej i objawach ciążowych – bo ciąża to mój ulubiony temat.

Ale będą też posty dla kobiet młodych, które ciąży jeszcze nie planują. Oraz posty dla kobiet takich jak ja, czyli młodych mam.

I wiele, wiele więcej… na przykład zabawne historie z życia rodziny, lekarzy z pracy i z domu – wplecione w całe te moje opowiastki medyczne.

  

W tworzeniu treści medycznych na bloga pomagają mi moje koleżanki ze studiów:

1.     Treści pediatryczne tworzy dla Was: lek. Alicja Jaczewska – lekarz w trakcie specjalizacji z pediatrii,

lek. Magdalena Składanowska – lekarz specjalista neonatolog oraz lek. Monika
Milczarek - lekarz w trakcie specjalizacji z pediatrii 

·        Alicja o sobie:

Alicja Jaczewska - lekarz rezydent pediatrii. W 2012 roku ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny. W 2013 rozpoczęłam rezydenturę z pediatrii w Oddziale Pediatrycznym Szpitala Św. Anny w Piasecznie, którą od 2016 kontynuuję w Klinice Pediatrii Samodzielnego Publicznego Szpitala Dziecięcego w Warszawie. Jestem również studentką studiów doktoranckich na II Wydziale Lekarskim WUM, które prowadzę w Zakładzie Epidemiologii i Biostatystyki. Mam też kilkuletnie doświadczenie w pracy w POZ zarówno z dziećmi chorymi jak i zdrowymi - to tam stałam się pasjonatem bilansów i zainteresowałam tematem szczepień. Prywatnie od 2018 jestem też mamą Rafałka. Dodatkowo jestem autorką segregatora pediatrycznego i współautorką segregatora dla wcześniaków.
·        Magda o sobie:

Magdalena Składanowska - lekarz specjalista neonatologii. Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Szkolenie specjalizacyjne odbyłam i pracuję w jednym ze stołecznych szpitali klinicznych, na oddziale neonatologicznym  o 3 stopniu referencji.  W swojej pracy pasjonuję się intensywną terapią noworodka, ze szczególnym uwzględnieniem wcześniactwa i diagnostyki ultrasonograficznej. 

Jestem też entuzjastką karmienia naturalnego  i rodzicielstwa bliskości,  współautorką segregatora dla wcześniaków a prywatnie mamą 5 letniego Tymona. 

·        Monika o sobie:

Nazywam się Monika Milczarek i w 2014 roku ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM). W 2015 roku dostałam się na studia doktoranckie również na WUMie, a w 2016 rozpoczęłam rezydenturę z pediatrii w Klinice Endokrynologii i Pediatrii. Dodatkowo pracowałam również jako pediatra w Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej Centrum Medycznego WUM. W 2019 roku razem z Alicją, ukończyłam kurs „Problemy w Laktacji” organizowany przez Centrum Nauki o Laktacji. Prywatnie jestem mamą Laury i Zuzi. Do zespołu Roger Publishing dołączyłam w 2018 roku.

  

2.     Treści ogólnomedyczne tworzy dla Was lek. Karolina Zych - Rozpędowska – lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii.

·        Karolina o sobie:


Karolina Zych - Rozpędowska - w 2010 roku ukończyłam I Wydział Lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Następnie, swoją drogę zawodową związałam z Oddziałem Kardiologicznym Szpitala Wolskiego w Warszawie, gdzie pracuję do chwili obecnej. Moje główne zainteresowania związane są z diagnostyką i profilaktyką chorób sercowo-naczyniowych. By nie ograniczać się tylko do mojej ukochanej Kardiologii, dodatkowo "od zawsze" przyjmuję pacjentów w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. Prywatnie jestem mamą dwóch córeczek- Hani i Ewy.
Współpracują z nami także dietetycy, fizjoterapeuci, immunolog oraz lekarze innych specjalizacji.